O nas
Poznaj nasze "dlaczego"
O nas
Za każdym projektem stoją ludzie, ich pasje i motywacje.
Nasza wizja
Wierzymy w przyszłość
RÓŻNORODNOŚĆ
To barwna mozaika, która łączy unikalne perspektywy, unikalnych ludzi, doświadczenia i talenty, tworząc bogatszy oraz bardziej przyjazny i kolorowy świat.
zrównoważony rozwój
Odpowiedzialna interakcja ze środowiskiem to harmonijne działanie między potrzebami teraźniejszości a troską o przyszłość każdego człowieka.
Inkluzywność
W kulturze organizacji i praktyce tworzenia środowiska, każdy człowiek – bez względu na tożsamość, płeć, zdolności, pochodzenie i cechy – jest akceptowany i doceniany.
etyka i wartości
CommuniCare dotyczy etycznej relacji ludzi w relacjach z procesami i mechanizamia ochrony zdrowia. Empatia, zaufanie, współpraca, poszanowanie autonomii, dostępność – to najważniejsze wartości.
Kim jesteśmy?
Jesteśmy zaangażowanymi ekspertami, którzy realizują ambitne projekty na rzecz poprawy jakości, standardów i dostępności usług zdrowotnych w Polsce. Nasza praca koncentruje się na edukacji, promocji zdrowia oraz budowaniu pozytywnych relacji między różnymi interesariuszami w obszarze ochrony zdrowia.
Nasze działania obejmują:
- Moderowanie dialogu: Tworzymy przestrzeń do otwartego dialogu pomiędzy pacjentami, rodzinami, a podmiotami ochrony zdrowia. Naszym celem jest zrozumienie potrzeb i oczekiwań wszystkich stron.
- Efektywna komunikacja: Wspieramy budowanie kultury efektywnej komunikacji w procesie leczniczym, diagnostycznym oraz edukacyjnym. Nasze działania pomagają zwiększyć zrozumienie i zaufanie.
- Świadomość społeczna: Edukujemy społeczeństwo na temat podejmowania decyzji w ochronie zdrowia opartych na dowodach naukowych. Nasze kampanie promują skuteczność działań.
- Popularyzowanie wiedzy naukowej: Inicjujemy i wspieramy projekty mające na celu popularyzację wiedzy naukowej na temat efektywnej opieki medycznej.
- Doświadczenia Pacjentów: Dążymy do budowania pozytywnych doświadczeń pacjentów w kontakcie z podmiotami ochrony zdrowia.
- Współpraca między sektorami: Budujemy platformy porozumienia i współpracy pomiędzy różnymi sektorami (rządowym, samorządowym, biznesowym, naukowym, pozarządowym itp.). Nasza praca ma na celu tworzenie nowoczesnego i sprawnego systemu ochrony zdrowia.
- Aktywizacja społeczności lokalnych: Wspieramy społeczności lokalne w obszarze poprawy jakości, standardów i dostępności usług zdrowotnych.
- Działalność charytatywna: Prowadzimy działalność charytatywną na rzecz pacjentów i ich rodzin.
Zapraszamy do współpracy:
Napisz do nas na hallo@communicare.com.pl
Nasze doświadczenie:
dr Małgorzata Moszyńska
Adiunkt | Kierownik Centrum Autyzmu | Kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci
Prezeska Fundacji
Pedagog specjalny i neurologopeda, której działalność obejmuje zarówno pracę naukową, jak i kliniczną. Specjalizuje się w diagnozowaniu i terapii osób z Autystycznym Spektrum Zaburzeń (ASZ) w różnych grupach wiekowych. Posiada wykształcenie w zakresie neurologopedii, pedagogiki specjalnej, a także diagnozy i terapii ASZ, uzupełnione tytułem doktora nauk społecznych uzyskanym na Uniwersytecie Gdańskim.
Aktualnie pełni rolę kierownika Zespołu Diagnostyki Całościowych Zaburzeń Rozwoju oraz jest głównym specjalistą w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Jako adiunkt naukowy związana jest z Uniwersytetem Gdańskim oraz Akademią Nauk Społecznych w Elblągu.
W praktyce klinicznej koncentruje się na terapii neurologopedycznej, współpracując z pacjentami ortognatycznymi oraz z rozszczepami w każdym wieku. Zajmuje się również oceną klasyfikacyjną pacjentów do zabiegów chirurgii szczękowo-twarzowej. Jest członkiem zespołu specjalistów Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.
Od 2005 roku prowadzi terapię neurologopedyczną, a od 2000 roku specjalizuje się w diagnostyce i terapii ASZ. Jako autorka i współautorka naukowa, przyczyniła się do publikacji na temat badań biochemicznych, zaburzeń behawioralnych, zaburzeń mowy oraz adaptacji osób z autyzmem w edukacji. Opracowała standardy diagnozy ASZ oraz interdyscyplinarnej opieki edukacyjno-terapeutyczno-medycznej. Jest również autorką monografii na temat doświadczeń szkolnych uczniów z zespołem Aspergera i współautorką rozdziału w pracy dotyczącej pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego.
Dorota Rycharska
Konsultantka i trenerka kompetencji w biznesie | UX | CX. Projektuje procesy i doświadczenia klientów. Angażuję liderów i organizacje w #AgileBiznes
Pomysłodawczyni, Fundatorka i V-ce Prezeska Fundacji
Doświadczona menadżerka, doradczyni biznesowa oraz trenerka kompetencji w biznesie. Pracuje jako Interim Manager w firmie AgileBiznes w Gdańsku, województwo pomorskie. Wspólnie z zespołem firmy wspiera projektowanie i wdrażanie procesów, modeli biznesowych oraz budowanie i angażowanie zespołów. Specjalizuje się w budowaniu pozytywnych doświadczeń klientów.
Absolwentka SWPS – UX projektowanie usług, absolwentką Management Development Program ICAN Institute, socjolożką, ekonomistką, certyfikowaną Agile PM i Prince2 PM, projektantką Design Thinking, certyfikowaną konsultantką MaxieDISC.
Fundatorką, współtwórczyni i członkini zarządu Fundacji CommuniCare.
Zaangazowana w projekty poprawy jakości, standardów i dostępności usług zdrowotnych w Polsce.
Bada potrzeby, oczekiwania i zachowania pacjentów, projektuje narzędzia wspierające komunikację między pacjentami a podmiotami ochrony zdrowia oraz dzieli się dobrymi praktykami, które mogą wspierać pacjentów i ich rodziny w procesie leczenia
Nasza misja
Współpraca
Pozostańmy w kontakcie
- FUNDACJA COMMUNICARE
- Al. Grunwaldzka 5
- 80-236 Gdańsk
- HALLO@COMMUNICARE.COM.PL