Poznaj nasze "dlaczego"

O nas

Za każdym projektem stoją ludzie, ich pasje i motywacje.

Nasza wizja

Wierzymy w przyszłość

RÓŻNORODNOŚĆ

To barwna mozaika, która łączy unikalne perspektywy, unikalnych ludzi, doświadczenia i talenty, tworząc bogatszy oraz bardziej przyjazny i kolorowy świat.

zrównoważony rozwój

Odpowiedzialna interakcja ze środowiskiem to harmonijne działanie między potrzebami teraźniejszości a troską o przyszłość każdego człowieka. 

Inkluzywność

W  kulturze organizacji i praktyce tworzenia środowiska, każdy człowiek – bez względu na tożsamość, płeć, zdolności, pochodzenie i cechy – jest akceptowany i doceniany.

etyka i wartości

CommuniCare dotyczy etycznej relacji ludzi w relacjach z procesami i mechanizamia ochrony zdrowia. Empatia, zaufanie, współpraca, poszanowanie autonomii, dostępność – to najważniejsze wartości.

Funacja CommuniCare doświadczenia pacjenta (2)
Funacja CommuniCare doświadczenia pacjenta (3)
Funacja CommuniCare doświadczenia pacjenta (1)

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zaangażowanymi ekspertami, którzy realizują ambitne projekty na rzecz poprawy jakości, standardów i dostępności usług zdrowotnych w Polsce. Nasza praca koncentruje się na edukacji, promocji zdrowia oraz budowaniu pozytywnych relacji między różnymi interesariuszami w obszarze ochrony zdrowia.

Nasze działania obejmują:

  1. Moderowanie dialogu: Tworzymy przestrzeń do otwartego dialogu pomiędzy pacjentami, rodzinami, a podmiotami ochrony zdrowia. Naszym celem jest zrozumienie potrzeb i oczekiwań wszystkich stron.
  2. Efektywna komunikacja: Wspieramy budowanie kultury efektywnej komunikacji w procesie leczniczym, diagnostycznym oraz edukacyjnym. Nasze działania pomagają zwiększyć zrozumienie i zaufanie.
  3. Świadomość społeczna: Edukujemy społeczeństwo na temat podejmowania decyzji w ochronie zdrowia opartych na dowodach naukowych. Nasze kampanie promują skuteczność działań.
  4. Popularyzowanie wiedzy naukowej: Inicjujemy i wspieramy projekty mające na celu popularyzację wiedzy naukowej na temat efektywnej opieki medycznej.
  5. Doświadczenia Pacjentów: Dążymy do budowania pozytywnych doświadczeń pacjentów w kontakcie z podmiotami ochrony zdrowia.
  6. Współpraca między sektorami: Budujemy platformy porozumienia i współpracy pomiędzy różnymi sektorami (rządowym, samorządowym, biznesowym, naukowym, pozarządowym itp.). Nasza praca ma na celu tworzenie nowoczesnego i sprawnego systemu ochrony zdrowia.
  7. Aktywizacja społeczności lokalnych: Wspieramy społeczności lokalne w obszarze poprawy jakości, standardów i dostępności usług zdrowotnych.
  8. Działalność charytatywna: Prowadzimy działalność charytatywną na rzecz pacjentów i ich rodzin.

 

Zapraszamy do współpracy:

Napisz do nas na hallo@communicare.com.pl

Nasze doświadczenie:

Małgorzata Moszyńska Fundacja Communicare

dr Małgorzata Moszyńska

Adiunkt | Kierownik Centrum Autyzmu | Kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci
Prezeska Fundacji

Pedagog specjalny i neurologopeda, której działalność obejmuje zarówno pracę naukową, jak i kliniczną. Specjalizuje się w diagnozowaniu i terapii osób z Autystycznym Spektrum Zaburzeń (ASZ) w różnych grupach wiekowych. Posiada wykształcenie w zakresie neurologopedii, pedagogiki specjalnej, a także diagnozy i terapii ASZ, uzupełnione tytułem doktora nauk społecznych uzyskanym na Uniwersytecie Gdańskim.

Aktualnie pełni rolę kierownika Zespołu Diagnostyki Całościowych Zaburzeń Rozwoju oraz jest głównym specjalistą w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Jako adiunkt naukowy związana jest z Uniwersytetem Gdańskim oraz Akademią Nauk Społecznych w Elblągu.

W praktyce klinicznej koncentruje się na terapii neurologopedycznej, współpracując z pacjentami ortognatycznymi oraz z rozszczepami w każdym wieku. Zajmuje się również oceną klasyfikacyjną pacjentów do zabiegów chirurgii szczękowo-twarzowej. Jest członkiem zespołu specjalistów Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Od 2005 roku prowadzi terapię neurologopedyczną, a od 2000 roku specjalizuje się w diagnostyce i terapii ASZ. Jako autorka i współautorka naukowa, przyczyniła się do publikacji na temat badań biochemicznych, zaburzeń behawioralnych, zaburzeń mowy oraz adaptacji osób z autyzmem w edukacji. Opracowała standardy diagnozy ASZ oraz interdyscyplinarnej opieki edukacyjno-terapeutyczno-medycznej. Jest również autorką monografii na temat doświadczeń szkolnych uczniów z zespołem Aspergera i współautorką rozdziału w pracy dotyczącej pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego.

Dorota Rycharska fundacja Communicare

Dorota Rycharska

Konsultantka i trenerka kompetencji w biznesie | UX | CX. Projektuje procesy i doświadczenia klientów. Angażuję liderów i organizacje w #AgileBiznes
Pomysłodawczyni, Fundatorka i V-ce Prezeska Fundacji

Doświadczona menadżerka, doradczyni biznesowa oraz trenerka kompetencji w biznesie. Pracuje jako Interim Manager w firmie AgileBiznes w Gdańsku, województwo pomorskie. Wspólnie z zespołem firmy wspiera projektowanie i wdrażanie procesów, modeli biznesowych oraz budowanie i angażowanie zespołów. Specjalizuje się w budowaniu pozytywnych doświadczeń klientów.

Absolwentka SWPS – UX projektowanie usług, absolwentką Management Development Program ICAN Institute, socjolożką, ekonomistką, certyfikowaną Agile PM i Prince2 PM, projektantką Design Thinking, certyfikowaną konsultantką MaxieDISC.

Fundatorką, współtwórczyni i członkini zarządu Fundacji CommuniCare.

Zaangazowana w projekty poprawy jakości, standardów i dostępności usług zdrowotnych w Polsce.

Bada potrzeby, oczekiwania i zachowania pacjentów, projektuje narzędzia wspierające komunikację między pacjentami a podmiotami ochrony zdrowia oraz dzieli się dobrymi praktykami, które mogą wspierać pacjentów i ich rodziny w procesie leczenia